BASF, Filament Üreticisi Innofil3D’yi Satın Aldı

Innofil3D BV, BASF’ın 3D baskı için filament üretiminde merkezi bir rol oynayacak.

BASF New Business, merkezi Hollanda Emmen’de bulunan filament üreticisi Innofil3D’nin %100’ünü satın aldı. Bu satın almanın tekel oluşmasını önleyen makamlarından onay alması gerekmiyor. BASF New Business Genel Müdürü Volker Hammes; “Bu satın alımla BASF, değer zinciri boyunca bir adım daha ileriye taşınıyor. Şimdi 3D baskı için sadece plastik granülatı (tanecikleri) değil, aynı zamanda bir sonraki işlem seviyesi olan filamentleri de sağlayabilecek” dedi.

Innofil3D; eriyebilir plastikten tabaka halinde katmanlar üreten özel bir 3D baskı prosesi olan, eriyik filament imalatında kullanılan, yüksek değerli özel filamentlerin (uzun, ince plastik elyaflar) lider bir üreticisidir. Basılı ürünün işlevselliği yalnızca plastikle değil aynı zamanda da filamentlerin sürekli yüksek kalitesiyle belirlenir. Hollandalı şirketin ürün yelpazesi BASF portföyüne 3D baskı için termoplastik fialmentler katacak. Volker Hammes şunları söyledi; “Almanya’nın Heidelberg kentinde kuruluşu duyurulan BASF 3D Printing Solution’ı takiben, bu 3D işimizi güçlendirmede atılmış önemli bir adımdır.”

Innofil3D mevcut iş faaliyetlerine devam edecek ve filamentler için kilit bir geliştirme ve üretim platformu haline gelecek. Hammes; “Innofil3D’nin tam dolu ürün hattının BASF’ın yüksek performanslı filamentler geliştirme planlarıyla birleşmesi, BASF’ın katmanlı 3D baskı için sunduğu çözümlerin önemli bir temelini oluşturacak” dedi. Tecrübeli ve başarılı Innofil3D ekibi, BASF 3D Printing Solutions ekibini daha da güçlendirecek.

Innofil3D Genel Müdürü Jeroen Wiggers ise şunları dile getirdi; “BASF’ın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlk doğrudan avantajlarından biri; müşterilerimizin şimdi ve gelecekte başarılı olmasına yardımcı olmak için bizi daha da iyi hale getirerek bunun, yeni filament teknolojilerinin daha fazla geliştirilmesini hızlandırmasıdır.”

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

*