‘Futurist’ Ayakkabılar ile Bambaşka Bir Yürüyüş Deneyimi

3D baskılı ayakkabı üretiminde öncü isimlerden Under Armour, bu teknolojiye oldukça alışmış görünüyor. Çok yakında piyasaya sürülecek olan yeni ‘Futurist’ modelinde de 3D parçalara yer veren spor giyimleri devi, bu modeli ilk kez FW17 moda gösterisinde beğeniye sundu.

Tıpkı Nike, Adidas ve New Balance gibi ayakkabı üretiminde 3D baskı kullanan Under Armour yeni modeliyle kullanıcıyla buluşmaya hazırlanıyor. 30 Mart tarihinde sınırlı bir sayıda piyasaya sürülmesi beklenen bu ‘Futurist’ adlı bu yeni model adından da anlaşılacağı gibi geleceğin teknolojilerini daha rahat bir yürüyüş deneyimi için kullanıcıya sunuyor.

İlk kez FW17 moda gösterisinde sergilenen bu ayakkabının 300 dolardan satışa sunulacağı açıklandı. Delikli alt tabanı 3D ile üretilen bu ayakkabı oldukça şık tasarımıyla dikkat çekti. Topuk kısmı tamamen 3D yazıcı ile üretilen bu ayakkabı aynı zamanda kullanıcının dengesini koruyan hız bağlayıcı sisteme de sahip. Firmanın SpeedForm teknolojisiyle tasarladığı bu ayakkabı ultrasonik dikişleri ve topuk komptörüyle destek ve sağlamlığın yanı sıra rahatlık da sunuyor.

Firmanın UA Architech adlı modelinin bir gelişmiş versiyonu olan bu ayakkabılar, Under Armour’un yenilikçi üretim teknolojilerini artık bünyesinde tamamen kattığını kanıtlar nitelikte. Geçtiğimiz Haziran’da gerçekleşen  Rio Olimpiyatları için koşucu Michael Phelps’e özel 3D ayakkabı üreten firma aynı zamanda bir 3D baskı ve tarama merkezi açarak bu alandaki çalışmalarını sürdüreceğinin sinyallerini vermişti. Katmanlı üretimi ürün geliştirme sürecinin daimi partneri haline getiren Under Armour’un futuristik yeni ayakkabılarının piyasada göreceği ilgi ise merak konusu.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

*