infoTRON 3D Dünyasında Öncülüğünü Sürdürüyor

Türkiye’yi 3D teknolojisiyle buluşturan infoTRON geçtiğimiz ay yapılan 3D Print Expo fuarındaydı. Fuarda distribütörlüğünü yaptığı Stratasys’ın yeni 3 boyutlu yazıcılarının yanı sıra kendi 3 boyutlu hizmetlerini de tanıtan firma katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

3D teknolojisini 1994’te Türkiye’ye tanıtan ilk firma olan infoTRON yeni sanayi devrimine ve gelişen endüstriyel platforma ayak uydurmak için inovasyonlarında hız kesmiyor. 3 boyutlu yazıcı hizmetlerinin yanı sıra  müşterilerine sanal gerçeklik ve simülasyon hizmetleri de sunan lider marka kendi bünyesindeki  +90 Dijital Fabrika ile üretim geliştirmeye (ÜR-GE) ve Türk kullanıcısını en son teknolojiyle buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’deki 3 boyutlu baskı pazarını ve 3 boyutlu teknolojilere artan ilgiyi değerlendiren infoTRON Teknoloji Danışmanı Uğur Yurttaş ülkemizde teknolojinin aktif olarak kullanıldığının altını çizerek yakın gelecekte Türkiye’nin 3D pazarında önemli bir konuma ulaşacağını belirtti.

Firmanın 3DPrint Expo Fuarındaki Standı
Firmanın 3DPrint Expo Fuarındaki Standı

“İnsanlar Artık 3 Boyutlu Düşünecekler”

Türk 3D kullanıcısının umut vaad ettiğini belirten Uğur Yurttaş sözlerine şöyle devam etti;

“Hobi tipi sistemler dünyada olduğu gibi ülkemizde de yagınlaşacak ki bunun çok pozitif etkileri olacağı kanısındayım. Çünkü, bu kullanımlar çoğaldıkça insanlar 3 boyutlu düşünmeye başlayacaklar ve 3 boyutlu yazıcılarla neler yapabileceklerine kafa yoracaklar. Bunun sonucunda 3 boyutlu yazıcı kullanıcılarının zamanla amatörlükten profesyonelliğe geçiş yapacaklar. Yüksek mukavemet gösteren performans termoplastikleri ve ölçüsel hassasiyetlerin olduğu teknolojilerle başarılı ürünler ortaya çıkaracaklar. Buna kesinlikle  inanıyorum.”

infoTRON Teknoloji Danışmanı Uğur Yurttaş
infoTRON Teknoloji Danışmanı Uğur Yurttaş

Endüstri 4.0 Bir Teknolojiler Mozaiği

Şu anda dünyanın Endüstri 4.0 döneminin içinde olduğunu belirten Uğur Yurttaş bu yeni sanayi devriminin 3 boyutlu yazıcılar, tarayıcılar, simülasyon, sanal gerçeklik, bulut data ve nesnelerin interneti gibi birçok farklı teknolojilerin bir bütünü olduğunu dile getirdi.

Bu farklı teknolojilerin hız ve tasarruf sağlayarak rekabette gücü arttırdığına değinen Yurttaş üretimde sağladıkları avantajları; “Sanal prototiplemeler ve modellemeler sayesinde bazen seri üretime giden hatta müşteriye kadar ulaşan hataların daha tasarım aşamasında önüne geçilebiliyor. Bu da üretici için ciddi bir zaman ve maliyet kazancı sağlıyor” şeklinde ifade etti.

Yurttaş, ayrıca bu teknolojileri bünyesine katmayan firmaların gelecek 10 yıllık sürede teknolojileri kullanmaya başlayan firmalara nazaran rekabette geride kalacağını yavaş yavaş elimine olacağınının öngörüldüğünü belirtti.

Firmanın Gebze'de bulunan AR-GE Merkezi
Firmanın Gebze’de bulunan AR-GE Merkezi

infoTRON Webinarlarla Bilgi Birikimini Kapınıza Kadar Getiriyor

Endüstri 4.0 ilkelerini rehber alan ve teknolojik ilerlemelerine ara vermeyen firma, 3D inovasyon çalışmalarının yanı sıra 3D’nin tanıtım ve eğitimi amacıyla da çalışmalar yapıyor. Bu anlamda bir ilke imza atarak 3D online seminer yani webinar düzenleyen firma; 22 yıllık 3D tecrübesini kullanıcılarının evine kadar getiriyor.Bu şekilde evlerinde oturan insanlara da ulaşmayı hedefleyen firmanın webinara gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğu belirtildi. Uğur Yurttaş bu konu hakkında daha spesifik ve detaylı içeriklerle yeni webinarların geleceği bilgisini verdi.

infoTRON HakkındainfoTRON-printing3dnews9

infoTRON şirketi yüksek teknolojileri kullanarak kaliteli, hızlı, geliştirilebilir ürün ve servis sağlama misyonuyla Haziran 1994’te kuruldu. Şirket İstanbul ve Ankara ofislerinin yanı sıra Almanya, Münih’te iştiraki, İMES Organize Sanayi Bölgesi’ndeki imalat atölyeleriyle endüstrinin çeşitli sektörlerine destek vermektedir. Savunma,uzay,havacılık,otomotiv,ulaştırma,inşaat ve enerji sektörlerindeki birçok kuruma hizmet veren firmanın sunduğu hizmet ve çözüm portföyünde ; Endüstriyel Tasarım,Mühendislik,3D Baskı,Tersine Mühendislik, CAD/CAM gibi teknolojiler bulunuyor. Endüstriyel 3D baskıda en çok tercih edilen FDM ve Polyjet teknolojilerinin Türkiye pazarında %75’ini elinde tutan firma aynı zamanda Stratasys,Dassault Systemes gibi dünya liderleriyle işbirliği içerisindedir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

*