Kegelmann Technik Metal 3D Baskı Sahnesine Çıkıyor

Alman metal ve plastik prototipleme hizmetleri firması Kegelmann Technik  3D metal baskıda öncü firmalardan Concept Laser ile ortaklaşa bir projeye girmeye hazırlanıyor. Bu proje kapsamında Kegelmann’ın ek kuruluşu olan Kegelmann Manufacturing GmbH & Co. KG’de metal 3D baskılı kitle üretimi hedefleniyor.

Bu ortaklık kapsamında Concept Laser’ın  Kegelmann Technik firmasına birkaç lazer-eritme çözümlerinin (SLM) kurulumunu ve yapılacak 3D baskıda üretim ve optimizasyon partnerliği sağlayacağı belirtiliyor.1 Mayıs 2016 tarihinde kurulan Kegelmann Manufacturing GmbH & Co. KG’de Concept Laser çözümlerinden M2 cusing Multilaser’in de kurulduğu ve üretimin 1 Haziran’da başladığı açıklandı.

M2 cusing Multilaser
M2 cusing Multilaser

Lazer eritme sisteminde mükemel kalite kontrolü ve alınan somut sonuçlar nedeniyle Concept Laser ile ortaklık yaptıklarını ifade eden Kegelmann Technik GmbH CEO’su Stephan Kegelmann bu sayede müşterilerine bekledikleri kalite, esneklik ve hızı aynı anda sunabileceklerini sözlerine ekledi.

Concept Laser Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Oliver Edelmann ise Kegelmann Technik ile yapacakları çalışmalar kapsamında firmanın deneyimlerinden faydalanacaklarını belirterek memnuniyetini ifade etti.

Concept Laser’in komponentlerindeki hafiflik ve esneklikten oldukça etkilendiğini belirten,  Kegelmann Manufacturing GmbH & Co.KG Baş Teknoloji Müdürü Kai Kegelmann metal baskıda hız ve kaliteyi buluşturarak 3D baskılı kitle üretimini gerçekleştirme amaçladıklarını ifade etti.

 

 

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

*