Mimaki Yeni 3D Baskı Çözümünü Sundu

Mimaki benzersiz 3DUJ-553 UV LED baskı çözümü ile fotogerçekçi renkleri 3D baskıya getiriyor. 10 milyondan fazla doğru renkle tam renkli modelleme mümkün.

Mimaki, 3D baskıya yepyeni bir yaklaşım getiren Mimaki 3DUJ-553 UV LED baskı çözümünü duyurdu. Bu, 10 milyondan fazla renge sahip dünyanın ilk 3D baskı makinesi olup, 3D baskılı nesnelerin elle boyanmasından dolayı kaybedilen zamanı ortadan kaldırarak, gerçek renklerde tabelaları, prototipleri, parçaları ve diğer 3d baskı uygulamalarını mümkün kılıyor.

Mimaki Europe Genel Satış Müdürü Roland van den Broek; “3D baskı pazarı büyümesine devam ederken, Mimaki pazara gerçekten benzersiz bir çözüm getirme fırsatı buldu. Diğer 3D baskı çözümleri, 3D baskılı nesneler oluştururken iki temel soruna sahiptir. Birincisi, fotogerçekçi renkte nesneler üretemezler. Bu ise sıklıkla, zaman alan ve pahalı olan nesnelerin elle boyanmasını gerektiriyor. İkincisi, çoğu 3d basılı nesnenin kullanılmadan önce denge sağlayan sabitleyicilerin çıkarılmasını gerekir. Bu yine zaman alır ve nesneye zarar verebilir. Mimaki 3DUJ-553 ile, bu engellerin her ikisi de ortadan kaldırıldı, çünkü fotogerçekçi renkler basılabiliyor, 30 milyona kadar farklı renk arasında seçim yapılabiliyor. Ve su da çözünen destek malzemesi, nesneye zarar vermeden kolayca yıkayarak çıkarılabiliyor. Bu, hassas 3D baskılı ürünlerin maliyet açısından verimli bir şekilde üretilmesini sağlıyor. Bu 3D baskı makinesinin,  endüstriyel reklam& pano grafiğinden eğitime, sağlık, üretim, mimari, inşaat ve daha birçok endüstrideki profesyonellerce sıcak karşılanacağına inanıyoruz” dedi.

Mimaki’nin afişler ve çok boyutlu tabelalardan tekstillere ve silindirik nesnelere direkt baskıya kadar her şeyin basılması için yenilikçi inkjet baskı çözümleri getiren uzun bir geçmişi vardır. Şirket, 3DUJ-553 tam renkli 3D baskı makinesini geliştirirken, derin bilgi ve uzmanlığına dayandı. Makine, her türlü 3D nesnenin tam renkli modellenmesi için, en hassas profesyonel gereksinimleri bile, mürekkep damlacıklarının hassas şekilde yerleştirilmesi ve daha az tanecikle renk tonlamalarını modellemek için üç nokta boyutu seçimi ile karşılar. Bu 3D basılı nesneler aynı zamanda, mantolama ve vidaların tutturulması ve diğer sabitleyiciler gibi üretim sonrası işlemlere dayanacak kadar dayanıklıdır.

“Bunu, Drupa 2016 fuarında eleştiriler için bir teknoloji gösterimi olarak sunduk” diyen Van den Broek sözlerini şöyle sürdürdü; “Ve o zamandan bu yana, çeşitli fuarlar ve etkinliklerde bu baskı makinesi veya bunda basılan nesneleri gösterdik. Potansiyel müşteriler bize bunun tam olarak bekledikleri 3D baskı çözümü olduğunu söylüyor ve bu yılın sonunda ticari olarak piyasaya sürüldükten sonra, oldukça hızlı bir şekilde alım yapılmasını bekliyoruz. Müşteriler, Mimaki’nin mükemmel hizmet ve destek altyapısından da yararlanarak, hızlı bir şekilde çalışmaya ve kesintisiz üretimi mümkün olan en üst düzeyde sağlamayı elde edebilecek.”

Ayrıntılar: Renge Odaklanıyor

10 milyondan fazla renk. 3DUJ-553, UV LED kürleme yöntemiyle, katmanlı olarak üretilebiliyor ve CMYK, beyaz ve şeffaf boyalar kullanarak yaklaşık 22 mikronluk bir nihai UV inkjet kaplama uyguluyor, böylece zarif bir kalitede nihai nesne üretebiliyor. UV LED kürleme nesneye en az ısıyı uygular.  Baskı makinesi hızlı başlatma ve minimum güç kullanımı sunuyor, böylece genel işletme maliyetleri azalıyor.

Genişletilmiş renk gamı. Bu tam renkli modelleme yaklaşımı FOGRA 39L renk gamutunun %84’ünü ve SWOP gamutunun %90’ını kapsıyor. Beyaz boyalı bir katman, parlak renklerin bulunduğu nesnelerle sonuçlanıyor.

Renk profilleri. 3DUJ-553, renk profillerinden yararlanan dünyanın ilk 3D baskı makinesidir. Bu sadece baskı makinesinde doğru rengi anlamına gelmez, aynı zamanda bir PC monitöründe rengin doğru şekilde görüntülenmesi için simülasyon profillerinin geliştirilmesine de izin verir. Bu, baskı başlamadan önce doğru renk tanımlaması sağlar, zamandan tasarruf eder ve israfı azaltır.

Şeffaf boyayla saydamlığı ekleyin. Şeffaf boya kullanmak, özellikle nesnenin arkadan aydınlatılacağı durumunda 3D basılı nesneler için ek bir etki yaratır. Şeffaf ve CMYK boyaların kombinasyonu, artan tasarımcı yaratıcılığına kapı açıyor.

Mükemmel bir işlem sonrası performans. 3DUJ-553 tarafından kullanılan boyalar, ABS reçinesine eşdeğer sertlik üreten bir akrilik reçine içeriyor. Bunun anlamı, üst kaplama, delme ve vidaların tuturulmasının nesneye zarar vermeden başarılmasındır. Bu ayrıca, nesneye üstün hava direnci, yüzey pürüzsüzlüğü ve mukavemet katıyor.

Suda çözünen destek malzemesi. 3DUJ-553, yıkamayla yok olan, suda kolayca çözünebilen bir destek yapısını kullanıyor. Bu, destek malzemesini kesmek veya kazımak zorunda kalmadan, çok hassas nesnelerde bile destek malzemesinin çıkarılmasını sağlıyor.

Modelleme durumunu izlemek için kamera. 3DUJ-553,  modelleme kayıplarını azaltmak için kullanıcıların modelleme durumunu gözlemlemesini sağlayan bir izleme kamerasına sahiptir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

*